Përdorni shurup panje për të bërë një recetë të rafinuar pa sheqer vegjetal çokollatë. Ky është një recetë e lehtë dhe e lehtë për krem ëmbëlsirash, me vetëm katër përbërës që mund të keni edhe në dorë. Vetëm sigurohuni që të përdorni pluhur kakao të pastër pa sheqer të shtuar për ta mbajtur këtë recetë me çokollatë të kripur pa sheqer të rafinuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan kakao pluhur
- 3/4 filxhan margarinë (zbutur)
- 1 lugë vanilje
- 1 filxhan shurup panje
Si ta Bëni
- Procesi i të gjithë përbërësve në një përpunues të ushqimit ose blender derisa të jetë i butë dhe i butë.
Më shumë Vegan Frosting Recipes:
Krem djathë me krem vegan
Easy Vegan Vanilla Ftohje
Krem ëmbëlsirë tofu
Lemon Frosting
Kokëzimi i kokosit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 219 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 186 mg |
| karbohidratet | 35 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |