Easy Vegan Vanilla Frosting Recipe. Me vetëm tre përbërës - sheqer pluhur, margarinë vegan dhe qumësht soje vanilje - kjo është një recetë themelore për një krem ëmbëlsim të shpejtë dhe të lehtë të vaniljes vegan . Vetëm të jetë i sigurt për të përdorur një margarinë vegan për një version vegan! Pa dyshim, ky recetë ka marrë komente të përziera, por nëse ndjekni recetën dhe shumat, nuk duhet të keni ndonjë problem me këtë krem ëmbëlsim të lehtë dhe themelor.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan sheqer pluhur
- 3/4 filxhan vegan margarinë
- 1/8 filxhan qumësht soje vanilje
Si ta Bëni
- Kombino përbërësit në një tas përzierës. Duke përdorur një mikser elektrik, përzierje deri në butë.
- Konsistenca e kremtimit mund të ndryshojë. Shtoni sheqer, margarinë ose qumësht soje sipas nevojës.
Ky recetë e lehtë vegjetative e vaniljeve të kremtimit ka qenë ribotuar me lejen e The Compassionate Cook Cookbook .
Më shumë Vegan Frosting Recipes:
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 267 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 271 mg |
| karbohidratet | 23 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |