Një recensues sugjeroi dyfishimin e recetës dhe shkroi: "Shije e mrekullueshme! Vajza ime 5 vjeçare e pëlqente atë më mirë se çdo recetë tjetër që kam bërë këtë vit!", Dhe një tjetër recensues shkruante: "Kremtimi i limonit është bomba!". Me të vërtetë!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota sheqer pluhur
- 1/4 filxhan margarinë (zbutur)
- 2 Tbsp. qumësht soje
- 1 limon (lëng dhe lëng)
Si ta Bëni
- Me një mikser elektrik të vendosur në shpejtësi të ulët, krem sheqerin dhe margarinë.
- Beat në qumësht soje dhe lëng limoni.
- Llokoçis në lëkurë limoni.
Ripublikuar me lejen e The Cookbook të mëshirshëm të gatuajve.
Më shumë Vegan Frosting Recipes:
Kakao me sheqer pa vegan çokollatë
Krem djathë me krem vegan
Vegan Chocolate Mint Frosting Recipe
Sheqeri-Pa pagesë Vanilla Frosting Recipe
Easy Vegan Vanilla Ftohje
Krem ëmbëlsirë tofu
Easy Vegan Chocolate Frosting
Kokëzimi i kokosit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 100 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 31 mg |
| karbohidratet | 21 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |