Kjo duket si një koktej mjaft i qetë që do të quhet krijues i vejushave, por mund të jetë gjysmë i përshtatshëm nëse i jepet një shumë. Ajo është në të vërtetë një përzierje e këndshme, ju keni fuqinë bimore të Jagermeister, një vodka të vogël për të zbutur atë, një kafe (Kahlua apo të ngjashme) për të shtuar një grusht dhe disa grenadin për pak ëmbël.
Unë ju bëj kujdes që të mbani tre të parët të barabartë, dhe definitivisht të mos dilni jashtë bordit në Jägermeister. Nëse keni nevojë për një prekje më të ëmbël, shtoni një pikë tjetër grenadine.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Jagermeister
- 1 ons
- vodkë
- 1 ons
- liker kafeje
- 2 pika
- karafi
Si ta Bëni
- Kombino dhe shkundni të gjithë përbërësit mbi akull.
- Silleni në xhami koktej .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 212 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 21 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 11 g |