Fëmijët duan pica - të nxehtë, të ftohtë, në feta, në muffins anglisht, shumë e shumë çdo mënyrë që ju shërbejnë atë. Kjo është arsyeja pse këto sanduiçe të përfunduar pica janë gjithmonë një hit me fëmijët. Provoni të shtoni toppings tuaj të preferuar. Speca jeshile, ulliri i zi dhe piper i zi do të funksiononin mirë.
Ju mund t'i shërbeni këto përfundime të nxehta ose të ftohta. Nëse dua që fëmijët të hanë të nxehtë dhe unë jam paketimi i tyre në dreka e tyre, unë vetëm do të përfundojë menjëherë në fletë metalike dhe vendin në një qese të izoluar drekë. Nëse dua që fëmijët t'i hanë të ftohtit, unë u lejoj atyre të qetësohen plotësisht, pastaj të futen në kutitë e drekave me një pako akulli.
Mos e humbni: 5 Ide për drekë në shkollë për të rrahur bluzat e qese të kafkës
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 tortilla miell
- 3 lugë. salcë spageti
- 1 filxhan mozzarella copëtuar ose djathë italiane përzierje
Si ta Bëni
- Furrë ngroh paraprakisht në 400 gradë F. Tortilla me spërkatje me llak gatim me vaj ulliri.
- Vendoseni tortillat në një fletë cookie në raft qendrën e furrës. Piqem 5 minuta, vetëm për të ngrënë tortillat pak.
- Përhapeni 1-1 / 2 Tbsp. salcë spageti në çdo tortilla. Top me djathë dhe erëza italiane. Kthimi i tortillës përfundon në furrë. Piqem 5-7 minuta, derisa djathi të shkrihet, të artë dhe me flluska.
- Hiqni tortillat nga furra. Le të ftohtë 2 minuta, pastaj dele mbi edges për të formuar sanduiçe mbyllur.
Servis sanduiç pizza përfundon menjëherë, ose përfundojë në petë ose një enë të izoluar drekë për të paketuar në dreka shkollore.
Shih gjithashtu: Ide për drekë në shkollë të lehtë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1374 |
| Fat i shëndoshë | 41 g |
| Fat i ngopur | 17 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 28 mg |
| sodium | 3,222 mg |
| karbohidratet | 206 g |
| Fibër diete | 15 g |
| proteinë | 42 g |