Ky skelet në recetën tuaj në dollap është një margarita e mbushur me fruta mbi shkëmbinjtë që është një shtesë argëtuese për partitë e Halloween.
Pair tequila me DeKuyper's Island Blue Tropical Schnapps, pineapple dhe mango dhe, ndonëse jo më e mira, është një përzierje shumë e mirë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Hornitos Plata Tequila
- 1 ons
- DeKuyper Island Blue Tropical Schnapps
- 1 ons
- lëng ananasi
- 1 ons
- lëng mango
Si ta Bëni
- Rim një gotë margarita me kripë.
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Tendos mbi akull në xhamin e përgatitur të margarita.
Recetë mirësjellje: Marvin Allen, Hotel Monteleone për Hornitos Tequila
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 84 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |