Vegjetal viçi është i mirë për të zhytur tofu ose peshk vegjetarian të tallur . Provoni të shërbeni veganin vegan me vegjetariane të vjetër të Gjirit të tallur me gaforre ose ëmbëlsira të miratuara nga kec.
Ky salcë e thjeshtë vegan vegjetare është bërë nga tofu mëndafshi, lëng limoni, mustardë, dhe shijon turshi.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 kile
- butë (mëndafshi) tofu
- 1/4 filxhan naftës safflower
- 2 tbsp lëng limoni
- 1/2 kripë kripë
- 2 mustardë tsp
- 1/4 filxhan turshi shijon
Si ta Bëni
- Në një përpunues të ushqimit ose blender, kombinoni të gjithë përbërësit, përveç shijimit të bishtajës, dhe të procesit deri sa të qetë.
- Llokoçis në shijoni me dorë. Shërbyer.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 54 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 298 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 4 g |