Këto biskota vegjetariane të farës së limonave vegan janë një hit i besueshëm mes veganëve dhe të dashuruarve të uritur me biskota kudo. Ata do të punojnë mirë me çdo shije të kosut vegan, por natyrisht, ju mund të përdorni kos me limon për të shtuar mirësinë e limonës në këto biskota!
Disa recensues kanë sugjeruar përdorimin e më pak farave të luleve të luleve sesa thirrja e recetave, prandaj mos ngurroni të pastroni farat e lulekuqes dhe të shtoni më shumë nëse mendoni se janë të nevojshme. Kënaquni!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan sheqer
- 3/4 filxhan sheqer kafe
- 3/4 filxhan
- margarinë
- 3/4 filxhan kos soje
- 1 1/2 lugë. vanilje
- 3/4 lugë. sode buke
- 3/4 lugë. kripë
- 1 tsp.
- limon zest
- 2 1/2 filxhan miell
- 1/3 fara lulëkuqësh filxhan
Si ta Bëni
- Para ngrohjes së furrës në 350 gradë.
- Kremni së bashku sheqerin, sheqerin kafe, dhe margarinë deri sa të jetë e butë dhe e butë.
- Shto kosun e soje dhe vanilje dhe përziejeni mirë. Shtoni përbërësit e mbetur.
- Hidhni nga lugët e lugët në një fletë cookie dhe piqni për 8-9 minuta, ose deri në përfundim.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 222 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 2 mg |
| sodium | 443 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |