Dubonnet Rouge është një apèritif verë e kuqe e aromatizuar me erëza. Ndërsa është e shijshme të gjitha në vetvete, përzierjen e saj me gin dhe Grand Mariner e kthen atë në një Napoleon elegante. I thjeshtë dhe i këndshëm për të shijuar pas një vakt të kënaqshëm, ky koktej gjithashtu bën një mënyrë të barabartë të shkëlqyeshme para darkës së pijeve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces gin
- 1/2 ons
- Grand Mariner
- 1/2 ons
- Dubonnet Rouge
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 241 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 11 g |