Kjo është një quiche proshutë e shijshme me domate, një darkë të mirë ose pjatë drekë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kore 9-inch pie, unbaked
- 6 vezë të mëdha
- 1 filxhan gjysmë e gjysmë
- 1/4 lugë çaji tharë trumzë
- 1/4 lugë majdanhe të thata majdanoz
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1/8 lugë çaji piper i zi
- dash arrëmyshk
- 1/2 filxhan copëtuar çedër ose djathë zvicerane
- 1/2 filxhan domate të copëtuara
- 1/4 copë qepë të copëtuar
- 1/4 filxhan copëtuar proshutë
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 400 ° F.
- Piqeni copën e pjekur të pjekur disa herë me pirun; le menjane. Në një tas përzierës, shkundni vezët, gjysmën e gjysmë, dhe seasonings.
- Sjellni djathë, perime dhe proshutë mbi kore të pa mbushur.
- Hidh në përzierjen e vezëve.
- Piquni në 400 ° për 45 deri në 60 minuta, ose deri sa të bluhet mirë.
Shërben 6 deri në 8.
Më shumë Recipes
Turqia Quiche Me Peppers dhe Onions gjelbër
Chard pa Crustless dhe Bacon Quiche
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 176 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 134 mg |
| sodium | 248 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 9 g |