Kockat e bonbonit pa salcë dhe suxhuk me aromë andouil janë të ngadalshëm gatuar në përsosmëri në një salcë me domate të shijshme. Kjo recetë e pulave është e lehtë për t'u bashkuar pa nevojën e gatimit paraprak. Vetëm mbuloni tenxhere të ngadalshëm dhe futeni atë në. Shërbeni këtë pulë aromatike mbi orizin e nxehtë të gatuar për një vakt të shkëlqyer çdo natë të javës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 paund kofshë pule (pa kocka dhe prerë në copa)
- 12 ounces tymosur
- andouille suxhuk , të prerë në 1 deri në 2-inch gjatesite
- 1 filxhan qepë të copëtuar
- 3/4 filxhan
- supë pule ose ujë
- 1 mund (14.5 ounces) domate diced
- 1 mund (6 ounces) paste domate
- 2 lugë çaji Cajun ose
- Erëza kreol
- Dash cayenne piper, për shije
- 1 piper zile jeshile (copëtuar)
- Dash kripë dhe piper, për shije
- Për Shërbyer:
- Oriz të gatuar (të bardhë apo kafe) ose makarona (spageti ose flokët e engjëjve)
Si ta Bëni
- Në një tenxhere të ngadalshëm, kombinoni copat e kofshës së pulës, pjesët e sallameve, copëtimin e qepëve, supë ose ujë, domate (me lëngjet e tyre), ngjitësin e domates , erëza të kreoleve dhe piperin e kajsës.
- Mbulo dhe kuzhinier përzierjen e pulave dhe sallameve në LOW për 6 deri në 7 orë.
- Shtoni piperin e gjelbër të copëtuar rreth një orë përpara se të bëhet pjatë.
- Shijoni dhe shtoni kripë dhe piper, sipas nevojës.
- Shërbyer këtë pulë aromatike dhe pjatë sallam mbi oriz të nxehtë të zier, ose të shërbejë me makarona spageti ose engjëllore.
Shërben 6.
Shiko gjithashtu
Top 18 receta për kofshën e pulave
50 receta Easy Chicken
40 Recipes Delicious ngadaltë Recipes Chicken
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Pule, sallam dhe White Bean Chili
Çokollatë e lehtë me djathë të ngadaltë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 483 |
| Fat i shëndoshë | 28 g |
| Fat i ngopur | 10 g |
| Fat i pangopur | 12 g |
| kolesteroli | 145 mg |
| sodium | 692 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 45 g |