Kjo tavë hominy është e ngjashme me një au-gratin misri piqem tavë. Është një vakt i madh vegjetarian me një gjellë të përsosur për të ushqyer familjen tuaj në një natë të zënë. Shtoni pak tofu në kuti për përzierje për pak proteina ose, nëse jeni duke gatuar për ngrënësit e hidhur, spërkatni pjesën e sipërme me patate të skuqura në vend të thërrimet e bukës për një grimë të një trajtimi. Recetë mirësjellje e Bush's ® Fasule.
Shih gjithashtu: A është një pjatë kryesore apo një pjatë e dytë?
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 30 ons mund të artë hominy (drenazhuar)
- 1 lugë gjelle gjalpë ose vaj
- 1/2 filxhan djathë integruar
- 1/4 copë qepë të copëtuar
- 1/8 lugë çaji cayenne
- 1/4 filxhan copëtuar piper jeshil
- 1 lugë çaji vegjetarian salcë Worcestershire
- 1/2 filxhan selino copëtuar me disa gjethe
- 1 mund krem me supë kërpudha
- 1/4 filxhan qumësht
- 1/2 filxhan crumbs bukë butë
- 1/4 filxhan djathë djathi
- Dash paprika
Si ta Bëni
Gatuaj qepë, piper jeshil dhe selino në gjalpë ose vaj për 3-5 minuta.Shto supë dhe qumësht. Llokoçis derisa të qetë. Shto djathë dhe seasonings.
Dele në hominy.
Hidheni në një pjatë 1 1/2-quartë që është ngopur mirë. Shtypni një ose dy feta bukë në copa të vogla për të bërë thërrime të buta. Tavë e lartë me thërrime. Sasi e vogël me djathë dhe paprika.
Piqni tavën tuaj të misrit në 375 gradë për 30 minuta.
Kjo tavë hominy është tamam si një recetë e misrit au gratin.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 367 |
| Fat i shëndoshë | 23 g |
| Fat i ngopur | 14 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 66 mg |
| sodium | 721 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 9 g |