Një rënie e lehtë e bathës, e bërë me fasule, djathë dhe përbërës të tjerë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 kanaçe refried fasule (rreth 15 ounces secila)
- 1 zarf taco përzierje erëza
- 1/2 filxhan qepë (copëtuar)
- 2 gota Monterey Jack djathë (i copëtuar ose një përzierje e djathit meksikan)
- 2 deri 4 pika salcë Tabasco (ose për shije)
- 1 jalapeno (ose kokrra të butë, copëtuar, ose më shumë për shije)
Si ta Bëni
- Vendi fasule refried, erëza taco, qepë, djathë, dhe salcë Tabasco në crockpot; llokoçis mirë për të përzier.
- Llokoçis në jalapenos copëtuar ose chiles butë.
- Mbulo dhe kuzhinier me LOW derisa djathi të shkrihet, rreth 1 deri 1 1/2 orë; shtoni pak ujë nëse përzierja duket shumë e trashë.
- Shërbyer nga hamleti i ngrënshëm ose tenxherja e ngadalshme me kube bukë franceze, krisur, ose patate të skuqura.
Recipes të ngjashme
- Easy Bean Dip
- Depozitë me shtresë Barbecue Bean
- Indeksi i oreksit
- Përça dhe përhapet
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 245 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 15 mg |
| sodium | 108 mg |
| karbohidratet | 34 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 16 g |