Ju nuk duhet të shqetësoheni për të ngrënë vezë të papjekur me këtë recetë, sepse nuk ka ndonjë. Çdo pjesë e këtij Key Lime Pie po shpërthen me shije dhe përfshin një udhëtim mini në tropikët në çdo pickim.
Kjo recetë bën thirrje për një korrur graham cracker. Ju mund të vini një deri në dyqan ushqimore, ose të bëjë tuaj.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan lëng limoni kryesore
- 14 ons mund
- qumësht i kondensuar ëmbël
- 8 ons enë nondairy rrahur klasës së parë (zbutur)
- 1 kore Graham cracker
Si ta Bëni
- Kombinoje lëngun e limonit, qumështin e kondensuar me ëmbëlsi, rrahjen e majave dhe disa pika të ngjyrave ushqimore. (Shënim: Key Limes janë në të vërtetë më të verdhë se jeshile kështu që ngjyra në përputhje me rrethanat.)
- Llokoçis derisa të qetë.
- Hidhni në kores graham cracker dhe ftoheni për disa orë.
Më shumë Desserts limonit
Tortë Çaji Lime
Kupat me Mini Lime Pie
Çaj i butë i limonit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 233 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 6 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 17 mg |
| sodium | 92 mg |
| karbohidratet | 36 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 5 g |