Bay Breeze është një pije e thjeshtë e përzier që sjell një pineapple të vogël në përzierjen popullore të vodka dhe boronicë të gjetur në Cape Codder . Kjo është një pije e lehtë, e shijshme dhe freskuese që mund të përzihet në një minutë dhe është një recetë popullore që çdo bartender duhet të dijë .
Ashtu si 'duos' dhe 'trios' të tjerë që përzierin vodka me lëng frutash, Bay Breeze është një recetë e thjeshtë e lartë. Ajo kërkon vodka tuaj të preferuar dhe pjesë të barabarta të lëngut boronicë dhe pineapple për të mbushur xhami. Përkundër thjeshtësisë së saj, ajo paketon një grusht flavorful dhe është një pije fun e përditshme.
Kjo pije nganjëherë quhet edhe Breeze Hawaiian Sea ose një Downeaster.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce vodka
- 3 ounces lëng boronicë
- 3 ounce lëng pineapple
- Garniturë: pykë e gëlqeres
Si ta Bëni
- Hidh vodka në një xhami të mbushur me akull të mbushur me akull.
- Top me sasi të barabarta me lëng boronicë dhe pineapple.
- Dekoroj me një pykë të gëlqeres.
Më shumë Këshilla për të Bërja e një Breze të Madhe Bay
Ju mund të dëshironi të luani me vodka me salcë edhe në këtë koktej. Çdo vodka e frutave do të shtojë një dimension tjetër dhe eksperimentimi me infuzionet tuaja në shtëpi apo me shumë aromatizime është gjithmonë një opsion i mirë.
Mundësitë e bollshme me pije si Brezi Bay. Shtoni disa vezullime duke e mbushur me sode ose me një verë të gazuar . Përgatitni një shtambë dhe shërbejeni për të ngrënë në mëngjes ose shtoni kube akulli fun me fruta të ngrira brenda.
Vetëm për shkak se ajo është një pije e thjeshtë nuk do të thotë se duhet të jetë e mërzitshme.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 375 |
| Fat i shëndoshë | 11 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 74 mg |
| sodium | 52 mg |
| karbohidratet | 11 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 23 g |