Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 1/2 filxhanë hominy (rreth një të mëdha mund, ose rreth 29 ounces)
- 1 filxhan me ujë
- 1 lugë çaji kripë
- 1/2 filxhan djathi çedër i integruar
- 1/4 copë gjalpë
- 1 filxhan qumësht ngrohur
Si ta Bëni
- Në tigan të kombinuar hominy me ujë, kripë, djathë, dhe gjalpë.
- Cook mbi ngrohje të ulët, nxitje herë pas here, deri djathë dhe gjalpë janë shkrirë.
- Gracefully llokoçis në qumësht dhe kuzhinier, nxitje herë pas here, deri sa të trasha dhe me flluska. Vendoseni nën broiler deri në ngjyrë kafe.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Grykë e butë Havarti
Kajsi me djathë me Bacon
Lavatriç i ngadaltë Hominy Me Mish Terren
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 184 |
| Fat i shëndoshë | 12 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 33 mg |
| sodium | 360 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 6 g |