Këto sanduiçe joe janë të përsosur për dreka familjare, darkë apo parti. Për një parti ose takim tailgating, shërbejnë përzierjen e lëngshme joe nxehtë nga një tenxhere të ngadaltë dhe kanë buns, pjata dhe napkins në dispozicion për mysafirët.
Kjo përzierje e lëngshme joe do të ishte e mrekullueshme me buns slider si edhe, ose të shërbejë atë mbi oriz ose oriz lulelakër për një opsion të ulët Carb.
Për një vakt të shijshëm familjar, të gjitha që ju duhet të shkoni me sanduiçe janë patate të skuqura ose patate të skuqura dhe një anë e koleslaw.
Shiko gjithashtu
Crockpot Sloppy Joe Sandwiches për një turmë
Kupa të pakta Joe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 £ viçi terren (85% deri në 90% të dobët)
- 1 filxhan qepë të copëtuar (rreth 2 medium ose 1 qepë të madhe)
- 2 1/2 teaspoons kripë, ose për të shijuar
- 1/4 lugë çaji piper terren
- 6 lugë miell me qëllim
- 1 lugë çaji salcë Worcestershire
- 2 gota ketchup domate
- 2 1/2 gota ujë
- 8 copa të ndara dhe buns sanduiç të thekur ose buns hamburger
Si ta Bëni
- Gatuaj viçin tokësor me qepë, kripë dhe piper derisa viçi nuk është më rozë, duke nxitur shpesh për të thyer dhe ngjyrë kafe në mënyrë të barabartë.
- Sasi e miellit mbi viçin; llokoçisni për t'u përzier plotësisht. Shto salcë Worcestershire, ketchup dhe ujë. Ziej, nxitje shpesh, për 15 deri në 25 minuta, ose deri sa të trasha.
- Shërbyer atë përzierje të lëngshme joe me buns sandwich toasted.
Shërben 8 deri në 12.
Këshilla dhe ndryshime
- Përdorni rreth 1 kile mish derri të varfër ose sallam me 2 paund viçi.
- Shto 1 piper zier, i kuq ose i gjelbër.
- Shto 2 lugë çaji me pluhur djegës në përzierjen e mishit.
- Shto 1 can (14.5 ounces) të domate me dics për një salcë chunkier.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 518 |
| Fat i shëndoshë | 22 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 157 mg |
| sodium | 1.646 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 53 g |