Kjo është një sallatë e shijshme e pulës, e bërë me bimë të freskëta dhe të thata, së bashku me një lëng limoni të vogël dhe majonezë. Përdoreni këtë sanduiç pule përhapur si një mbushje për rrotullon të butë ose bukë me gjethe marule.
Kam bërë sanduiçe me bimë të thata, por bimët e freskëta mund të përdoren.
Sallata e pulave është paraqitur në një shportë djathi të djathit ,
Recipe të ngjashme: Sallatë e Pulave të Jugut
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 deri në 4 gota copa të prera të pulave të pulës
- kripë dhe piper
- 1 lugë çaji majdanoz të copëtuar të freskët
- 2 lugë çaji chives chopped freskët
- 1/4 lugë çaji të thata farë e keqe
- 1/2 lugë çaji oregano të thata gjethe
- 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët
- 1/2 deri 3/4 filxhan majonezë
- kripë dhe piper, për shije
- gjethe marule
Si ta Bëni
Hidhni pulën me majdanoz të freskët dhe herbs të thata.
Kombinoje 1/2 filxhan majonezë me lëng limoni. Përzihet me pulën e copëtuar. Shijoni dhe shtoni majonezë, sipas nevojës, për cilësi dhe shije. Llokoçis në kripë dhe piper, të shijoni.
Shërbejeni sallatën e pulave në buns, rrotullime, ose bukë të thekur me feta, së bashku me supë, feta domate, ose një sallatë të freskët të hedhur. Sallata e pulave mund të shërbehet në gjethe marule për një opsion të ulët karboni.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Sallatë e Pulave me Molla dhe Kastrati
Sallatë Chicken Chajun me Pecans
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 365 |
| Fat i shëndoshë | 29 g |
| Fat i ngopur | 6 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 79 mg |
| sodium | 322 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 23 g |