I use piper i ëmbël relish për të shtuar një zing pak në këtë recetë, por të ndjehen të lirë për të përdorur shijen e ëmbël shij ose një kopër shij turshi. Secili do t'i japë sallatë shije të këndshme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 1/2 deri 3 gota pule gatuar (diced)
- 1/2 filxhan selino (diced)
- 3 deri në 4 lugë qepë purpur finely copëtuar
- 1/4 deri në 1/2 filxhan majonezë (ose më shumë, për shije)
- 2 teaspoons lëng limoni
- Dash piper
- 2 deri në 3 lugë çaji
- piper i ëmbël shijon (ose të shijojë)
- Opsionale: dash Cajun ose përzierje kreol misri
- Dash kripë (ose për shije)
- Rolls sanduiç ose bukë feta për 6 deri në 8 sanduiçe
Si ta Bëni
- Kombinoje pulën me selino, qepë, 1/4 filxhan majonezë, lëng limoni, piper, shijon, erëza dhe kripë.
- Shto më shumë majonezë, sipas nevojës.
- Mbushni rrotullat sanduiçe ose bukë të feta me përzierje.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) |
|---|
| kalorive | 222 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 57 mg |
| sodium | 160 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 17 g |
(Informacioni i të ushqyerit mbi recetat tona llogaritet duke përdorur një bazë të të dhënave të përbërësve dhe duhet të konsiderohet një vlerësim. Rezultatet individuale mund të ndryshojnë.)