Ky është një recetë me super çokollatë me çokollatë të bërë me marshmallows dhe patate të skuqura çokollate. Është shumë e lehtë dhe e shpejtë. Ju do të keni gozhdë shijshme në nën dhjetë minuta!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan qumësht i avulluar (i paholluar)
- 1 3/4 gota sheqer
- 1/2 lugë çaji kripë
- 2/3 filxhan arra (ose pecans, copëtuar)
- 1 1/2 filxhana të marshmallows miniaturë
- 1 1/2 filxhan çokollatë semisweet çokollatë
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
Si ta Bëni
- Kombinoje qumështin e avulluar me sheqer dhe kripë. Sillni një çiban; ziej për 5 minuta.
- Hiq nga nxehtësia, llokoço arra, marshmallows, patate të skuqura çokollatë, dhe vanilje. Llokoçis derisa marshmallows kanë shkrirë.
- Hidheni përzierje në një pan katror 9 inç.
- Le të gatuajë krejtësisht të ftohtë; prerë në sheshe.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 40 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |