Kungull pjekur mbushur Acorn. Kunguj i mbushur me gjalpë është një entuziazëm popullor vegjetarian për Falënderimet ose ndonjë mbrëmje bien. Ky recetë e mbushur kungull është një vakt vegjetarian dhe vegan i ekuilibruar me fasule të shëndetshme dhe me fibra të lartë për proteina.
Recetë e mbushur kungull dhe mirësjellje foto e Bushit® Fasule. Shkoni poshtë për më shumë receta kungull vegjetarian mbushur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 kungull acorn
- 1 ons mund të fasule pjekur vegjetarian, drenazhuar
- 4 tbsp salcë Barbecue
- 2 tbsp shurup panje ose mjaltë
- 4 tbsp sheqer kafe
- 2 tbsp gjalpë ose margarinë
Si ta Bëni
- Pritini çdo kungull në gjysmë widthwise. Fetë 1/4 inç jashtë fund të rrumbullakosura të çdo gjysmë kështu kungull ulur në këmbë pa wobbling. Hidhni farat me një lugë dhe hidhni.
- Mix fasule pjekur, salcë Barbecue, shurup panje dhe sheqer kafe në tas të vogël përzierjen. Ndani përzierje në mënyrë të barabartë në mesin e gjysmave të kungujve dhe të lartë çdo gjysmë me 1/2 gjel sheqer ose margarinë. Kungulli mund të përgatitet disa orë para kohe në këtë fazë dhe të ngrohet.
- Piquni në 350 gradë për 45 deri në 60 minuta. Mbulo lehtë me fletë metalike nëse mbushja fillon të thahet.
A nuk ishte aq e lehtë? Gëzoni kungull tuaj mbushur acorn!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 582 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 10 mg |
| sodium | 138 mg |
| karbohidratet | 106 g |
| Fibër diete | 27 g |
| proteinë | 30 g |