Ky koktej Paloma përdor grejpfrut të freskët të shtrydhur për një aromë të freskët dhe tang agrume. Unë preferoj një tequila të mirë argjendi me cilësi të lartë për një Paloma, por mund të përdorni çfarëdo të preferuar që keni.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ons qelqi mbushur me akull
- 1 1/2 ounces tequila premium
- 2 ons ngriti fllad lëng grejpfrut
- 2-ons klub sode
- Pykë e gurëve (garniturë)
Si ta Bëni
- Hidh përbërësit mbi akull, llokoçis shkurtimisht për të përfshirë përbërësit.
- Garnizoni me një pykë gëlqere dhe gëzoni menjëherë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 817 |
| Fat i shëndoshë | 17 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15,640 mg |
| karbohidratet | 113 g |
| Fibër diete | 63 g |
| proteinë | 93 g |