Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan bollgur
- 1/4 filxhan fruta të thata (copëtuar)
- 1 banane (pure)
- 1 lugë gjelle qumësht soje
- 1 lugë pa konserva pa sheqer
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1/4 filxhan arra (copëtuar)
Si ta Bëni
- Furrë para ngrohjes në 375 gradë.
- Mash së bashku të gjithë përbërësit tërësisht. Shtoni pak më shumë qumësht soje sipas nevojës.
- Rrjedhni me spoonfuls mbi një fletë pjekje. Piqni për 10-12 minuta ose derisa të keni pak ngjyrë kafe të artë.
Më shumë pa sheqer Vegan Cookie Recipes:
Veglat e shpejta të makaroneve të datës
Cookies pa Maple Sheqeri
Gjalpë Kikirik dhe Cookies Banane
Walnut e shpejte dhe karobit pa cookie cookies
Cookie pa Chip Çokollatë pa Sheqer
Cooks shëndetshëm Fig
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 37 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |