Biskota me çokollatë pa sheqer të prodhuar me shurup natyral të kafes së ëmbël për një shije të ëmbël dhe krejtësisht pa vezë dhe pa qumësht, duke i bërë ato 100% vegan. Dyqani për shurup ngjyrë kafeje dhe patate të skuqura pa çokollatë në një dyqan ushqimi natyral për të provuar këto biskota me çokollatë pa sheqer. Ato përmbajnë shurup ngjyrë kafe, por ato janë të rafinuara pa sheqer dhe të sigurt për vegan, duke shmangur sheqerin dhe kockat e përpunuara. Shihni gjithashtu: Më shumë Sheqeri pa Cookie Recipes
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 banane (pure)
- 3/4 filxhan shurup oriz ngjyrë kafe
- 1/4 filxhan qumësht soje
- 1/4 filxhan vaj perimesh
- 3 filxhan miell
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 1 lugë çaji sode buke
- 2 gota sheqer pa patate të skuqura vegan me çokollatë të errët
Si ta Bëni
- Furrë para-ngrohëse në 325 gradë. Kombinoje banane, shurup ngjyrë kafeje, qumësht soje dhe vaj perimesh, derisa të kombinohen mirë.
- Në një tas të veçantë, kombinoni miellin, kripën, pluhurin e pjekjes dhe sodën e pjekjes. Shto në përzierje banane, nxitje të mirë për të kombinuar.
- Fute në patate të skuqura çokollate
- Rrjedhni me spoonfuls mbi një fletë pjekje. Piqni për 10-12 minuta ose derisa të keni pak ngjyrë kafe të artë.
Më shumë pa sheqer Vegan Cookie Recipes:
Veglat e shpejta të makaroneve të datës
Cookies pa Maple Sheqeri
Gjalpë Kikirik dhe Cookies Banane
Walnut e shpejte dhe karobit pa cookie cookies
Cooks shëndetshëm Fig
Cookies pa fruta të sheqerit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 157 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 214 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |