Në vend që të përdorni Rice Krispies, thjesht zëvendësoni Charms Lucky! Marshmallows ekstra shtoni një shpërthim të ëmbëlsi dhe një përtypje të vogël në çdo pickim. Kjo variant i gjallë i trajtimit klasik të drekës do të bënte një shtesë të përsosur në tryezën e ëmbëlsirës së Ditës së Shën Patrikut.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 10-ounce marshmallows qese
- 3 lugë gjelle gjalpë
- 3 gota Lucky Charms Drithëra
Si ta Bëni
- Ngroheni gjalpin në një tigan.
- Shtoni marshmallows dhe kuzhinier në të ulët derisa marshmallows kanë shkrirë plotësisht.
- Llokoçis në Charms Lucky.
- Përhapeni përzierjen në një pjatë të pjekjes 9x9. Lejo të qetësohem. Pastaj prerë në sheshe dhe të shërbejë!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 192 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 11 mg |
| sodium | 115 mg |
| karbohidratet | 38 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |