Një lëng mishi i thjeshtë kërpudhash këto steaks shijshme hamburger.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 £ mish ligët terren
- 1 zarf qepë supë përzierje, e ndarë
- 1/4 filxhan
- thërrime të thata bukë
- 1/4 filxhan qumësht
- 1 vezë rrahur lehtë
- 2 lugë vaj vegjetal ose shkurtim
- 2 lugë miell miell
- 1 1/2 gota uji
- 1 mund të feta kërpudha, drenazhuar (4 ounces)
Si ta Bëni
- Butësisht, por përzierje tërësisht viçi, 3 lugë përzierje supë, thërrime, qumësht dhe vezë. Forma në 4 patties.
- Copëzat e Brown në tigan në vaj; derdhni yndyrë të tepërt.
- Shtoni përzierjen e miellit të miellit dhe miellin; gradualisht llokoçis në ujë dhe kërpudha.
- Mbulo dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për rreth 15 deri në 20 minuta, nxitje herë pas here.
Shërben 4.
Recipes të ngjashme
Skuqjet e hutuara të hamburgerëve
Burgers i pjekur në skarë me lëng
Shiko gjithashtu
Indeksi kryesor i recetës
Ushqimi i Ushqimit Jugor
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 655 |
| Fat i shëndoshë | 31 g |
| Fat i ngopur | 12 g |
| Fat i pangopur | 13 g |
| kolesteroli | 388 mg |
| sodium | 723 mg |
| karbohidratet | 28 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 63 g |