Adashja e Marta Pickford Cocktail ishte një figurë monumentale në fillim të skenës së Hollivudit . Ky yll bjonde i hollë i filmave të heshtur ishte i njohur në mbarë botën si 'Little Mary', sepse ajo shpesh luajti rolet e vajzave dhe djemve të vegjël edhe në të 30-at e saj. Ajo ishte e rëndësishme në formimin e United Artists Studio dhe fitoi Aktoren më të Mirë Oscar për rolin e saj në "Coquette" të vitit 1928.
Pije është e thjeshtë që është e mrekullueshme për argëtimin e verës pasi ka një aromë të lezetshme tropikale dhe një ngjyrë të bukur rozë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- rum të lehta
- 2 ounces
- lëng ananasi
- 1 lugë çaji
- karafi
- garniturë:
- Qershi Maraschino
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një gotë kokteji .
- Dekoroj me një qershi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 177 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |