Kjo recetë për një Fabiola merr koktej klasik raki, Metropolitan , në një nivel tjetër duke shtuar Grand Marnier në përzierje. Gjithashtu përdor një vermut më delikatë ëmbël, Cinzano Bianco, i cili hollon rakiun dhe Grand Marnier pa shtuar më shumë ëmbëlsi se sa është e nevojshme. Shumë vermutë të tjerë të ëmbël mund të krijojnë një koktej që është pothuajse shumë i ëmbël.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons Cinzano Bianco Vermut
- 3/4 ons
- raki
- 3/4 ons
- Portokalli Grand Marnier portokalli
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Recetë mirësjellje: Skyy Spirits
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 114 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 11 g |