Kjo super-thjeshtë hudhër sojë lustër recetë me të vërtetë nxjerr ëmbëlsinë natyrale e misri i pjekur në skarë. Nëse ju pëlqen, ju mund të shtoni një salcë të nxehtë aziatike djegës për një goditje shtesë. Kjo recetë lustër është gjithashtu e madhe krehur në perime të tjera të pjekur në skarë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/4 filxhan salcë soje
- 1/4 filxhan të kalitur
- uthull oriz
- 2 karafil hudher, grimcuar dhe grirë
- 1 lugë gjelle sheqer kafe
- Çikë e piper i kuq
- 8 deri në 12 veshë
- misër i pjekur në skarë në kokë
Si ta Bëni
- Në një tas të vogël, futeni së bashku salcën e sojeve, uthullit të hudhër, hudhër, sheqer kafe, dhe cayenne derisa sheqeri të shpërbëhet.
- Brush përzierje mbi misër i pjekur në skarë për disa minutave të fundit të gatimit. Më shumë lustër mund të jetë krehur në perime të tjera të pjekur në skarë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 160 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 385 mg |
| karbohidratet | 36 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 6 g |