Ky fasule i derrit është i lyer me një përzierje të ëmbël dhe aromatizuese pak para se të bëhet. Është një pjatë e shkëlqyer për të shërbyer në një darkë apo vakt pushimi. Përdorni një rosto të kockave në derri ose një brumë të brinjëve.
Shërbyer këtë rosto derri me patate pure ose patate të ëmbla dhe perimet tuaja të preferuara anësore.
Çfarë do t'ju nevojitet
- Për Glaze Orange:
- 1/2 filxhan koncentrohen lëng portokalli
- 2 lugë shurup misri
- 2 lugë sheqer kafe (të lehta, të paketuara)
- Për Përzierësin e Spice:
- 3 karafil hudhër (mish i grirë)
- 1 lugë çaji kosher kripë
- 1 lugë çaji të pakët piper i zi (toka e ashpër)
- 1/2 lugë çaji qimnon (tokë)
- Dash cayenne piper
- 1/2 lugë çaji tharë trumzë
- Për derr:
- 1 kockë-në derri rosto fileto (rreth 5 paund)
Si ta Bëni
- Furrë ngrohëse në 325 F (165 C / Gas 3).
- Në një tas të vogël kombinohen përbërësit me ngjyrë portokalli. Përzihet mirë dhe ftoh deri sa nevojitet.
- Në një tjetër tas të vogël kombinoni përbërësit e përzierjes së erëzave dhe fshijini mbi mish derri.
- Vendi derri në një raft në një tigan. Rrjedh rreth 20 deri në 25 minuta për kile.
- Rreth 15 minuta para derrit do të bëhet, lugë portokalli lustër përzierje mbi rosto. Vazhdoni pjekjen në të paktën 145 ° F në një termometër ushqimi.
- Shtrojeni pjekjen me petë dhe lëreni të pushoni për 10 minuta para gdhendjes. *
* Mishi vazhdon të gatuhet pasi të hiqet nga furra, kështu që do të rritet në temperaturë. Një rost gjithashtu ka nevojë për kohë për të rishpërndarë lëngjet.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Arra me lëng mishi me mish derri
12 Recipes awesome nxorrën derri Për cooker tuaj të ngadalshëm ose të furrës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 418 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 120 mg |
| sodium | 383 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 42 g |