Revole qumështi me karamele është argëtuese, popullore, e ulët në alkool dhe shije mjaft e mirë. Përreth, është një e shtënë e madhe për çdo parti. Çelësi i efektit "misri karamele" është shtresa e përbërësve sipas peshës së tyre specifike në mënyrë që të merrni atë shirita të bukur dhe të dallueshme, ashtu si karamele Halloween .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/3 ons
- Galliano liker
- 1/3 ons
- portokalli curacao
- 1/3 ons
- krem
Si ta Bëni
- Hidh Galliano në një gotë të shtënë .
- Fluturo portokallin e kujdesit në krye duke e derdhur atë mbi kurrizin e një lugë bar.
- Notoj krem në krye.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 96 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 11 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |