Kjo byrek Hot Apple është e shijshme, e lehtë dhe kjo është ajo që ju do të gjeni veten duke u kthyer shpesh. Kjo pije e freskët e mollës bën një koktej të përsosur të bien dhe meriton të jetë në të gjitha partitë tuaja të ftohta të motit.
Receta është një mënyrë e thjeshtë për të pjekur mushtin e mollës së nxehtë. Ai përfshin Tuaca, një liker italiane me rrënjë të thella dhe një citat të mrekullueshëm agrume dhe vanilje. Kur kjo kombinohet me musht, ajo është shumë ngushëlluese dhe qetësuese.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Tuaca
- 1/2 filxhan musht molle (nxehtë)
- garniturë:
- Shllak embelsire
- Dekoroj: ngjit
- kanellë
Si ta Bëni
- Hidh Tuaca në një xham irlandez kafeje .
- Mbush me musht të mollës .
- Top me krem whipped.
- Garnizoni me një shkop të kanellës.
Sa e Fortë është byrek Hot Apple?
Ju mund ta bëni këtë pije aq të fortë sa ju pëlqen, kjo do të varet nga sasia e mushtit që derdhni. Le të supozojmë se ne shtojmë 4 ounces musht në xhami. Në këtë rast, "Hot Apple Pie" do të kishte një përmbajtje alkooli prej rreth 11% ABV (22 prova) .
Është një pije relativisht e butë dhe një qetësues i këndshëm.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 145 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 28 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 7 g |