Ëmbëlsira e Apple u bë e lehtë me një përzierje me një shtresë tortë dhe mbushje me byrek me molla.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 paketë (madhësia me 1 shtresë) përzierje e verdhë
- 1 filxhan flaked kokosit
- 1/2 lugë çaji kanellë terren
- 4 lugë gjelle gjalpë, të shkrirë
- 1 21-ons mund mbushje byrek me molla
Si ta Bëni
- Kombinoje përzierje të thatë tortë, kokosit dhe kanellë; llokoçis në gjalpë të shkrirë.
- Shtypni rreth 2/3 e një përzierjeje në një pjekje të papërpunuar 8x8x2-inch dhe përhapeni me mbushje me byrek.
- Shkrini përzierjen e kokosit të mbetur mbi mbushjen. Piquni në 350 ° për 50 deri në 55 minuta.
- Lugë në enët ëmbëlsira.
- Shërbyer ngrohtë ose ftohur me akullore, nëse dëshironi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 263 |
| Fat i shëndoshë | 14 g |
| Fat i ngopur | 9 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 20 mg |
| sodium | 113 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 7 g |
| proteinë | 6 g |