Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan crumbs graham cracker
- 1 filxhan miell
- 1/4 filxhan mbushur sheqer të lehta kafe
- 1 lugë çaji kanellë terren
- 1/2 filxhan gjalpë, shkrirë
- 1 vezë të madhe
- 1 filxhan krem kosi
- 1 1/4 gota sheqer të grimcuar
- 3 lugë miell misri
- 1 1/2 lugë çaji kanellë terren
- 1 mund (20 ounces) mbushje me byrek me qershi
Si ta Bëni
Gjalpë një pan-katror 9-inch ose llak me llak pjekje. Furrë ngrohëse në 325 °.
Në një tas, kombinoni thërrimet e thërrmijtë graham, miellin, sheqer kafe 1/4 filxhan, 1 lugë çaji kanellë, dhe gjalpë. Mix deri mirë përzier. Shtypeni rreth 1/2 e përzierjes së thërrmijës në pjekjen e përgatitur.
Në një tas të tjerë, vërshoni vezën me salcë kosi, sheqer të grimcuar, miell misri dhe 1 1/2 lugë çaji kanelle. Hidh mbi kore të poshtme.
Lugë lugë qershi duke mbushur në mënyrë të barabartë mbi shtresën e tharbemës.
Sasi e thërrimet e mbetura në mënyrë të barabartë mbi shtresën e qershisë.
Piqni për 55 deri në 60 minuta, derisa një thikë ose testues i tortës të dalë i pastër kur futet në qendër.
Shërbyer të ngrohtë ose të ftohur. Mbuloni mbetjet dhe ruani në frigorifer.
Receta të ngjashme:
Këmishë me qershi me qershi të lehtë
Cherry Crumb Cake
Qershi qershi me thërrime
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 670 |
| Fat i shëndoshë | 30 g |
| Fat i ngopur | 15 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 214 mg |
| sodium | 374 mg |
| karbohidratet | 94 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 10 g |