Koktej Kampari është një nga pijet më të mira që paraqet aperitivin e veçantë italian. Është e përkryer për të shërbyer në darkë si një hyrje e këndshme para ushqimit.
Ndërkohë që Campari dhe bitters define këtë pije popullore, është e rëndësishme për të zgjedhur vodka tuaj me mençuri. Rrini me vodka të lartë që janë të këndshme dhe të pastra dhe ju do të keni një koktej të madh Campari.
Campari ka një shije shumë të veçantë dhe disi të hidhur që shpesh kap njerëzit në befasi. Megjithatë, me pak kohë dhe përkushtim ju mund të zhvilloni një shije për të dhe ajo mund të bëhet vetëm një preferuar i ri.
Nëse një pije Campari-përpara si kjo është shumë, ju mund të përpiqeni të lehtësoni shijen me pije si Campari Cosmo , Fresh Squeeze ose Pink Campari .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Campari
- 3/4 ons
- vodkë
- 1 dash
- Angostura bitters
- Garniturë:
- kthesë limoni
Si ta Bëni
Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një kthesë limoni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 141 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 11 g |