Kamikaze (ose Bullfrog) është versioni "sofistikuar" i revole Kamikaze që mund të shkaktojë shumë pak dëme, prandaj emri.
Nëse ju shikoni në recetë, ajo është mjaft thjesht një vodka margarita dhe është shumë e ngjashme me një daiquiri si. Përmasat e koktejit të famshëm tequila-gëlqere janë të ndryshme, por përbërësit janë të njëjtë. Pra, nëse jeni një nga ata njerëz që nuk i pëlqejnë tequila për një arsye apo një tjetër, këtu është një mundësi e mirë për ju.
Kjo është një pije e tillë e thjeshtë që është gjithashtu një kandidat i përsosur për vodka me salcë dhe pothuajse të gjitha veprat e infuzionit të frutave. Një tjetër ndryshim popullor është një "SoCo" Kamikaze, në të cilën vodka është zëvendësuar me Southern Comfort .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounce vodka
- 1 ons lëng limoni
- 1 ons sec trefishtë
- Garniturë: pykë e gëlqeres
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Zbukurojeni me pykë gëlqere .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 214 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 0 g |