Salcë Choron është një variant i salcë klasike Béarnaise bërë duke shtuar paste domate në Béarnaise themelore. Ashtu si Béarnaise, prevedja e koronit zakonisht shërbehet me biftek të pjekur në skarë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pintë
- Salcë Béarnaise
- 2 lugë paste domate
Si ta Bëni
- Llokoçis domate paste në 1 pint1-pint salcë Béarnaise. Shërbej menjëherë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 30 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 339 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |