Ky thjeshtë recetë me gjysmë shekulli të biskotës bën një meze të lehtë të shijshme dhe është një që është shumë e lehtë për fillimin e bakers për të bërë. Të gjithë përbërësit janë fituar lehtësisht dhe koha e përgatitjes është e shkurtër. Gjyshet e pecanit janë cookies me gjalpë me pecans copëtuar dhe një shtresë pluhur sheqeri e ëmbëlsirave.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan gjalpë (temperatura dhomë)
- 1 1/2 filxhan sheqer (confectioners ',
- ndarë )
- 2 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 1 3/4 gota
- miell (
- me qëllim të përgjithshëm )
- 3/4 filxhan pecans (copëtuar)
- 1/4 lugë çaji kripë
Si ta Bëni
- Gjalpë krem; gradualisht mundi në sheqer 1/2 filxhan pastrues. Shto 1 lugë çaji vanilje, miell, pecans dhe kripë. Përzihet mirë. Chill për 1 deri në 2 orë.
- Brumë formë në crescents, duke përdorur rreth 2 teaspoons për çdo cookie. Vendosni biskota në fletët e pjekjes me pergamenë dhe piqni në 300 F për 18 deri në 20 minuta.
- Cool cookies në raft deri pak pak ngrohtë.
- Kombinoje 1 sheqer sheqer dhe 1 lugë çaji vanilje.
- Roll cookies ngrohtë në përzierje sheqer 'sheqer.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 158 |
| Fat i shëndoshë | 11 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 20 mg |
| sodium | 60 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |