Sigurisht, ky koktej fillimisht ishte projektuar si një pije e Shën Patrikut , por gjithashtu bën një mikpritës ideal dhe freskues gjatë gjithë pranverës dhe verës . Ai përqendrohet në një kombinim të frutave, duke përfshirë kastravec të freskët dhe limon me vodka të dendur, si dhe lulet dhe lulet e bimëve.
Ju do të vini re receta që jep zgjedhjen e sode ose limonadë klubit është dhënë dhe të dyja janë opsione të mëdha, por ajo shton një diçka të veçantë për të pirë, kur bëhet me pjesë të barabarta të secilit. Ky recetë koktej është dhënë nga Gray Goose.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 pjesë
- GRAY GOOSE La Poire Vodka e Flavoured
- 1/2 pjesë e Shën Germain® Elderflower Liquor
- 2 pjesë kastravec juiced
- 1/2 lëng limoni
- 1/2 pjesë
- shurup i thjeshtë
- Limonadë ose
- klubi sode për shije
- garniturë:
- lë nenexhik
- Dekoroj: feta kastraveci
Si ta Bëni
- Në një shaker koktej, përzieni të gjithë përbërësit.
- Shake fuqishëm dhe tendosje të dyfishtë .
- Shërbejeni në një xhami të lartë me akull të kubizuar dhe zbukurojeni me nenexhik, feta kastraveci, dhe limon.
- Lartë me limonadë ose sode klubi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 683 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 2 mg |
| sodium | 107 mg |
| karbohidratet | 136 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 5 g |