Mollë të thata të thata e bëjnë mbushjen për këtë tortë me shumë shtresa.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota sheqer
- 1 filxhan gjalpë
- 2 vezë
- 1 lugë çaji sode buke
- 3 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 6 gota miell me qëllim
- 2 lugë çaji vanilje
- 1/2 filxhan dhallë
- Për mbushjen e Apple:
- 16 ounces mollë të thata
- 1 filxhan sheqer ngjyrë kafe
- 1 1/2 lugë çaji kanellë
- 1/2 lugë çaji karafil
- 1/2 lugë gjelle allspice
Si ta Bëni
tortë
- Kremë sheqerin dhe gjalpin e grimcuar së bashku.
- Shto vezë një në një, duke rrahur mirë pas çdo shtese.
- Masa miell , shosh me pluhur tjetër pjekje dhe sode; shtoni të qëlloj, alternuar me dhallë dhe vanilje.
- Ndani brumë në gjashtë ose tetë pjesë. Përdorni një bord të mirë-floured për të rrokulliset në raunde, nëse pjekje në fletët cookie, ose pat në pans mirë-greased 9-inch.
- Piqeni në 400 ° deri në ngjyrë kafe.
mbushje
- Gatuaj mollë vetëm ujë të mjaftueshëm për të mbuluar, derisa të butë; copë tërësisht. Llokoçis në sheqer dhe erëza.
- Ftohuni përpara se të përhapeni në mes të shtresave
më shumë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 493 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 12 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 92 mg |
| sodium | 452 mg |
| karbohidratet | 76 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |