Kjo tortë e shijshme e mollës është e pjekur në një pjekje drejtkëndore , në krye me krem djathë krem. Ëmbëlsirë e shpejtë është e përkryer për argëtim.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 vezë
- 2 gota sheqer
- 1/2 filxhan vaj perimesh
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 2 gota
- miell gjithandej
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1 lugë çaji sode buke
- 2 lugë çaji
- kanellë
- 1/4 lugë çaji arrëmyshk
- 4 gota mollë (peeled dhe diced)
- 1 filxhan arra (copëtuar)
- Për djathin krem krem ëmbëlsirash:
- 1 paketë / 3 ounces krem djathë zbutur
- 3 lugë gjelle gjalpi (zbutur)
- 1 kripë majë
- 1/2 teaspoon vanilje
- 1 1/2 filxhan çamçakëz sheqer
Si ta Bëni
- Beat vezë deri në dritë dhe me gëzof.
- Gradualisht shtoni sheqer, vaj dhe 1 lugë çaji vanilje.
- Në një tas të veçantë, analizoni miellin, 1/2 lugë çaji kripë, sode buke, kanellë dhe arrëmyshk. Llokoçis në përzierjen e parë.
- Llokoçis në mollë dhe arra.
- Vendoseni në pjekje të pjekjes 13x9x2-inch dhe piqni në 350 F për 45 minuta.
- Le cake cool në pan në një raft për 10 deri në 15 minuta para se krem ëmbëlsirash.
Krem djathë krem ëmbëlsirash
- Kombino të gjithë përbërësit në një tas përzierës.
- Mundi deri sa të qetë.
- Përhapeni mbi tortën e ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 342 |
| Fat i shëndoshë | 17 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 37 mg |
| sodium | 213 mg |
| karbohidratet | 46 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |