Bukuria e martinës së ndarë të bananës është se ju mund të ndryshoni përbërësit ashtu si ju mundeni me një ndarje të vërtetë banane . Duke shkuar me një vodka me salcë ju mund të shtoni "të klasës së parë" tuaj të preferuar. Luleshtrydhe, pineapple, kokosit , apo edhe më shumë çokollatë ose banane janë të gjitha mundësitë e mira dhe ka shumë të tjerë që mund të eksperimentosh.
Pastaj ka zgjedhjen e garniturës . Ju mund të shkoni të ulët-kyç dhe të rrinë me fetë zakonore banane, ose një fetë lëng deti ose pineapple, ndoshta duke shtuar një qershi. Nuk janë shurupet e dredhëzave dhe çokollatave të thara në fund të xhamit, dhe çokollata dekadente e zhytur në luleshtrydhe ose banane. Megjithatë ju vendosni të visheni këtë pije është plotësisht deri te ju.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- vodkë
- 3/4 ons
- creme de banane ose liker banane
- 3/4 ons
- creme de cacao
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur mirë .
- Garnizoni me një fetë banane (shikoni më shumë garniturë mbi idetë).
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 241 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |