Stone Savour është një përzierje interesante që është e ngjashme me Kajsinë Kosi . Kjo ndryshon duke shtuar lëng portokalli dhe duke përdorur secilën nga përbërësit në mënyrë të barabartë. Stone Sours më e mirë mund të gjendet duke përdorur lëng portokalli të shtrydhur të freskët dhe një përzierje të bërë sapo të thartuar .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons kajsi raki
- 1 ons
- lëng portokalli
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje .
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë të thartë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 26 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |