Në sajë të Gigi për ndarjen e këtij recetë të madhe të freskët të furrës së pjekurisë. Shërbejë ashtu siç është ose të shërbejë me një marinara dhe makarona.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 gjysma e gjoksit të pa kockave të pulës, lëkura e hequr
- 4 ounces gjalpë
- Kripë për shije
- Piper për shije
- Pluhur hudhër për shije
- 1/2 deri 1 filxhan crumbs bukë i kalitur
- 1/2 filxhan ose më shumë djathë djathë (varet nga shijen tuaj)
Si ta Bëni
- Shkrihet gjalpi në tavë në të cilën pulat duhet të pjeken.
- Kombinoje crumbs bukë dhe djathë në letër ose pjatë waxed.
- Pulë sezonale me kripë, piper dhe pluhur hudhër.
- Fshij erëza lehtë në të dy anët e pulave.
- Dip gjirit në gjalpë dhe pallto me përzierje thërrime në të dy anët.
- Replace në casserole buttered. Piquni 25 deri në 35 minuta në 350 °.
Recipes të ngjashme
- Oven-Fried Piper Jelly Chicken kofshë
- Oven-Fried Pesto Chicken
- Parmesan Chicken
- Oven Fried Chicken Croquettes
- Honey Fried Chicken
- 50 receta Easy Chicken
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1477 |
| Fat i shëndoshë | 87 g |
| Fat i ngopur | 30 g |
| Fat i pangopur | 33 g |
| kolesteroli | 465 mg |
| sodium | 624 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 134 g |