Konsideroni Hopper Festa një Karkalec me një kthesë. Çfarë mixolog Victoria Damato-Moran ka bërë me këtë koktej është marrë një nga më të popullarizuara " martinis " dhe shtoi një liker pjepër që është me të vërtetë mjaft interesante në sfond dhe e bën, sipas mendimit tim, një koktej shumë të mirë.
Ashtu si me Grasshopper, përdorni creme de cacao të bardhë dhe creme de menthe për të marrë ngjyrën e duhur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Midori Melon liker
- 1/2 ons
- gjelbër creme de menthe
- 1/2 ons
- të bardhë creme de cacao
- 2 ounces gjysmë e gjysmë
- 2 gjethe nenexhik (për garniturë)
- Garniturë: mjedër
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në shaker kokrra të mbushura me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një gotë kokteji.
- Garnizoni me gjethe nenexhiku dhe një mjedër.
Recetë për mirësjellje: Midori
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 260 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 20 mg |
| sodium | 39 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |