Ky salmon i lehtë i tymosur dhe krem djathi recetë për sandviçin e gishtit është një shtesë e shpejtë dhe e lehtë për çdo çaj të pasdites ose drekë të lehtë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 bukë të bardhë bukë (të tilla si bukë dhallë)
- 1/2 filxhan krem djathi (rreth 1/3 e një enë 12-ons djathë krem)
- Salmon me gjysmë pound të tymosur (feta thinly)
- Lëng limoni, për shije
- Kripë dhe
- piper , shije
- Eshtrat e thata ose paprika e tymosur, për shije
Si ta Bëni
- Për çdo dy feta të bukës, përhapni dy feta bukë në mënyrë të barabartë me djathë krem.
- Mbulo një anë të sanduiçit me feta salmoni.
- Sezoni me lëng limoni dhe erëza / herbs.
- Vendosni feta së bashku, prerë korrat dhe fetë sanduiç diagonalisht dy herë për të krijuar katër sanduiçe trekëndësh gisht .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 47 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 14 mg |
| sodium | 45 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |