Shkëmbinjtë Shamrocked dhe kjo është e vërteta e thjeshtë! Duke mos qenë një tifoz i madh i rekreativëve zakonisht, kjo përzierje e shijshme e gjelbër ka bërë listën time. Bukuria e saj është se ajo është e lehtë, e mbushur me aromë dhe shumë të butë. Ajo gjithashtu shkon në mënyrë të përkryer me Ditën e Shën Patrikut dhe është padyshim një revole e lehtë për të marrë që ju lë ndjenjën si diçka tjetër, por që sapo keni pasur një të shtënë. Shamrocked mbështetet më shumë në Midori se uiski irlandez dhe që krijon një shtënë të qetë, të ëmbël, jo shumë të ëmbël që çdokush mund të gëzojë. Ju gjithashtu mund ta konsideroni këtë një Frog irlandez me një uiski prapa. Ky recetë është siguruar nga Tullamore Dew Irish Whisky.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Liker pjepër Midori
- 1/2 ons
- Tullamore Dew Irish Whisky
- 1/2 ons Carolan's
- Liker irlandez krem
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni tepër mirë.
- Shtrëngoni në një gotë të shtënë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 274 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |