Sytë irlandezë janë të buzëqeshur - të gjithë do ta duan këtë koktej të gjelbër uiski . (Epo, të gjithë që i pëlqejnë pijet e butë dhe të butë, nëse jo, kjo nuk është për ju, por për pjesën tjetër, është kënaqësi.)
Në ditën e Shën Patrikut , jepini të dashurit tuaj irlandez një kokteil irlandez, shikoni në sytë e saj dhe thoni: "Tá tú go h-álainn" (Ju jeni të bukur). Fundi lart!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons uiski irlandez
- 1/4 ons
- gjelbër crème de menthe
- 2 ounces
- krem
- Garnishes: qershi maraschino
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë .
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër.
- Dekoroj me qershinë maraschino.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 287 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 13 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 64 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |