Shamrocker është një koktej i thjeshtë që përmban Hornitos Plata Tequila dhe DeKuyper liker pjepër. Kjo pije dëshmon se ndonjëherë gjërat më të mira vijnë në formulat më të lehta. Jo vetëm që është një ngjyrë e bukur e gjelbër , ajo gjithashtu ka një shije të shijshme me shije frute.
Nëse likeri DeKuyper nuk është në kabinetin tuaj të pijeve, çdo liker melonash do të bëjë. Midori është ndoshta më i njohuri dhe do të ndihmojë ta ktheni këtë koktej në diçka edhe më të lartë. Sido që të jetë, ky është një opsion i mirë për koktej me tequila për të festuar Ditën e Shën Patrikut . Ky recetë është siguruar nga Hornitos Tequila.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces tequila argjendi (Hornitos Plata)
- 1 1/2 ounces
- liker pjepër (DeKuyper)
- 1 ons
- sekondë e trefishtë
- Splash e
- lëng portokalli
- Garniturë: fetë e portokalltë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një fetë portokalli.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 335 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 38 mg |
| sodium | 43 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 12 g |