Këto patate të thjeshta të ngadalshme gatimi janë të lehta për t'u përgatitur dhe përmbajnë vetëm 4 përbërës. Receta është lehtësisht e dyfishuar për një grumbullim të madh ose potluck.
Shtojini disa proshutë ose proshute të gatëshme me diced për patate nëse dëshironi.
Shiko gjithashtu
Patate e karkalecave dhe patate të skuqura me djathë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 qese (24 ounces) ngrira hash patate kafe, shkrihet pjesërisht
- 1 paketë (8 ounces) krem djathi
- 1 zarf Hidden Valley Ranch salcë përzierje
- 1 mund krem me supë patate
- 2 gota djathë çedra të copëtuara
Si ta Bëni
- Gjalpë fundin dhe anët e insektit të ngadalshëm të tenxhereve.
- Vendos hash patate kafe në tenxhere të ngadalshëm.
- Kombino përbërësit e mbetur në një tas; llokoçis mirë dhe pastaj shtoni në patate. Butësisht llokoçis për përzierje.
- Cook në 5-7 orë të ulëta. Llokoçis para se të shërbejnë.
* Për të shkrirë hash browns në furrë me mikrovalë, përhapjen e tyre në një gjellë të pjekjes ose pjata të sigurta në mikrovalë. Mikrovalë me fuqi 100% për rreth 30 sekonda për çdo filxhan.
Këshilla dhe ndryshime
- Shto 1 filxhan djathë të copëtuar të çadrës në përzierjen e kafesë hash.
- Gatuani 4 deri në 6 shirita të proshutë. Shkrini dhe shtoni në tenxhere të ngadaltë.
- Shto 1 gotë proshutë të gatuar me dics në tenxhere të ngadalshëm.
- Shtoni qingullin e kuq dhe të gjelbër të copëtuar finisht dhe qepë të copëtuar finisht në ngjyrë kafe të shkrirë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 946 |
| Fat i shëndoshë | 75 g |
| Fat i ngopur | 37 g |
| Fat i pangopur | 24 g |
| kolesteroli | 186 mg |
| sodium | 836 mg |
| karbohidratet | 44 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 26 g |